WPdB i 50+

Życie ludzi starszych rządzi się nieco innymi prawami i toczy się według innych reguł niż życie młodych. Światy dziadków i wnuków w pewnym momencie oddalają się od siebie, do tego czas w obu tych światach wydaje się biec w zupełnie innym tempie i kierunku. Nagle zaczyna brakować czasu na to, co kiedyś było wartością – wspólne dzielenie ze sobą czasu na choćby krótką rozmowę, by później móc dzielić ze sobą wspomnienia. Z tego powodu właśnie organizatorzy UTDF postanowili nie tylko przypomnieć o tym, ale także nieco pomóc wyjść sytuacji naprzeciw, organizując akcję „Wyślij pocztówkę do Babci” kierowaną do rodzin i najbliższych osób uczestników festiwalu. 

Wyślij pocztówkę do babci lub kogoś, kogo kochasz. To niby całkiem proste, ale jakże głębokie. Zrób tę miłą niespodziankę. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres i chęć, by podzielić się wspomnieniem. Pocztówkę i znaczek otrzymasz za darmo. Przekaż trochę miłości swojej Babci i najbliższym.

W całym tym festiwalowym zamieszaniu chodzi nam o to, by przy użyciu tradycyjnego motywu zrobić miłą niespodziankę i pozdrowić z Białegostoku. Obecny świat, wysoce zdigitalizowany, pozwala na dotarcie w kilka sekund na drugi kraniec świata. Przepływ ilości informacji powoduje jednak, że zwykle zapominamy o tym, co, kiedy i komu wysłaliśmy. Tymczasem pocztówka jest sympatycznym drobiazgiem, który zostanie włożony za szybę meblościanki, w ramę lustra czy znajdzie swoje miejsce na komodzie. A jeśli zobaczymy ją w odwiedzinach u adresata, będzie cieszyć za każdym razem i przypominać o mile spędzonym czasie. Chodzi właśnie o ten miły gest, o to ciepłe uczucie!

„W​yślij ​P​ocztówkę do ​B​abci” jest naturalnym przedłużeniem zapoczątkowanej w 2016 roku Akcji 50+, która powraca podczas kolejnych edycji Festiwalu Up To Date. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć „naszej” kultury muzycznej.  Wystarczy dokument osobisty na dowód, że ukończyło się 50 lat, by wejść na festiwal za darmo i doświadczyć na własnej skórze to, czym dziś jest kultura młodych.