Współkuratorowana scena na Monument City Festival ’23

Monument x Pogotowie na Monument City Festival 2023 – PODSUMOWANIE

Monument City Festival 2023 przyciągnął do Oslo ponad 2 000 entuzjastów na cztery dni pełne niezapomnianych przeżyć muzycznych. Festiwalowi towarzyszyła konferencja sektora muzycznego, w której uczestniczyło 13 ekspertek i ekspertów oraz 350 osób z publiczności. Jednym z elementów wzbogacających program festiwalu była współpraca z polskim festiwalem Up To Date, które zaowocowało wspólnym opracowaniem części line-upu festiwalu w ramach projektu “Co-curating Electronic Music for the Polish and Norwegian Music Market“.

Przedsięwzięcie miało na celu zainicjowanie programu wymiany artystycznej pomiędzy organizacjami kulturalnymi w Polsce i Norwegii, działającymi w środowisku muzyki elektronicznej. Jego sukces na Monument City znalazł odzwierciedlenie w entuzjastycznym przyjęciu przez publiczność festiwalu. Od koncertu otwierającego z udziałem słynnego Jeffa Millsa w czwartek, przez wieczór live actów w piątek, aż po energetyczny dzień imprez w sobotę, festiwal oferował fascynujące i niezapomniane przeżycia dla wszystkich miłośników muzyki elektronicznej.


20.04.2023: KONFERENCJA RAVE REVOLUTION

Konferencja Rave Revolution zgromadziła szereg ekspertów w dyskusji na temat zróżnicowanych problemów europejskiej sceny muzyki elektronicznej. Program obejmował ważne dyskusje, takie jak potencjał i uznanie kultury rave w Oslo w porównaniu z innymi miastami w Europie i na świecie. Eksperci omawiali sposoby wykorzystania ogromnego potencjału sceny klubowej. W rozmowie z norweską minister kultury, panną Anette Trettebergstuen, zastanawiali się, w jaki sposób należałoby wzmacniać współpracę między państwem a sektorem muzyki elektronicznej. Dywagowali także nad przyczynami gwałtownego wzrostu sceny rave, przedstawiając spostrzeżenia zarówno doświadczonych, jak i młodych artystek i artystów oraz osób pracujących na rynku muzycznym. Konferencja dodatkowo podkreśliła rolę sceny rave w tworzeniu bezpieczniejszych przestrzeni tanecznych dla różnych grup, oferując lekcje dla reszty branży życia nocnego.

Rave Revolution zapewniła międzynarodową perspektywę, z dyskusjami na temat znaczenia współpracy transgranicznej i jej wpływu na wzmocnienie lokalnych i międzynarodowych scen. Do rozmowy zaproszono znane artystki i artystów, promotorki i promotorów, a także osoby reprezentujące takie organizacje jak Monument, Up To Date Festival, Jæger, Ghost Community, Gøyal i CC TV Stavanger z Norwegii, Polski, Ukrainy i Szwecji.
W konferencji wzięło udział 350 osób publiczności. Rejestrację wideo udostępnioną za pośrednictwem platformy YouTube obejrzało dotąd ponad 280 osób.
W ramach projektu “Co-curating Electronic Music for the Polish and Norwegian Music Market” w konferencji udział wzięli: Dtekk (PL), Vera Logdanidi (UA), Ola Smith-Simonsen (NO) i Mevlana St James (NO).

Photos: Johannes Zuidhoek Sundby


21.04: LIVE PERFORMANCE DAY & 22.04: RAVE DAY PREZENTOWANY ZE WSPÓŁPRACY Z UP TO DATE FESTVIAL

Festiwal Monument City to cztery dni fantastycznych wydarzeń muzycznych, w tym innowacyjnego projektu “Co-curating Electronic Music for the Polish and Norwegian Music Market”. W programie projektu znalazły się występy na żywo i sety DJ-skie pięciu utalentowanych artystów pochodzących z Norwegii, Polski i Ukrainy.

21 kwietnia Milena Głowacka (PL) i Na Nich (UA) urzekli publiczność głębokimi, żywymi występami na żywo. Kolejne dni uświetniły sety dj’skie Lary Palmer (NO), Erika Mowinckela (NO) i Dtkka (PL). Towarzyszyły im wizualizacje stworzone przez polską artystkę Emiko.

Photos: Filip Kolber (1-8), Grzegorz Jasina (9-12); Johannes Zuidhoek Sundby (13-14)


O DOTACJI
Projekt „Co-curating Electronic Music for the Polish and Norwegian Music Market” („Współkuratorowanie muzyki elektronicznej dla polskiego i norweskiego rynku muzycznego”) korzysta z dofinansowania o wartości 29 800 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Celem projektu jest wsparcie i zapewnienie nowych możliwości polskim, norweskim i ukraińskim artystom muzyki elektronicznej oraz inicjatywom muzycznym działającym na peryferiach większych ośrodków kulturowych. Inicjatywa ma na celu utworzenie schematu współpracy i współkuracji artystycznej między inicjatywami kulturowymi z Polski i Norwegii działającymi w środowisku muzyki elektronicznej.

Partner Strategiczny
Up To Date Festival 2023

Electrum

Partnerzy

BiałystokPodlaskiePodlaskie

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.