O UTDF

Electrum Up To Date Festival to jeden z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej, który już od 2010 roku odbywa się w Białymstoku – sercu północno-wschodniej Polski. Od 15 lat ekipa UTDF nie ustaje w bezkompromisowych poszukiwaniach najciekawszych zjawisk muzycznych i nie boi się odważnych decyzji programowych. Podlaski festiwal znany także jest ze swojego głębokiego zakorzenienia w tkankę miejską, wspierania lokalnych inicjatyw czy śmiałości w podejmowaniu realnych działań na rzecz drugiego człowieka i zrównoważonego rozwoju.

W ciągu półtorej dekady zorganizowano setki wydarzeń pod szyldem Up To Date Festival. W samym Białymstoku zagrało wielu wspaniałych, zarówno legendarnych, jak i przesuwających granice gatunkowe, Artystów i Artysek z całego świata (Full past line-ups), powstał specjalnie zaprojektowany Pozdro Techno Sound System, a publiczność miała okazję przeżyć wyjątkowe chwile podczas kilkudziesięciu Salonów Ambientu – jednej z wizytówek UTDF.

Na przestrzeni lat festiwal odbywał się między innymi. w powojennych magazynach na ul. Węglowej, parkingach podziemnych Stadionu Miejskiego w Białymstoku, rozwinął swoje dywany w Pałacu Branickich oraz czerpał z możliwości sceny Opery i Filharmonii Podlaskiej. W roku 2023 ekipa festiwalu zorganizowała edycję „Secret Location”, której miejscówka utrzymana była w tajemnicy do momentu rozpoczęcia festiwalu, co nawiązywało do serii imprez organizowanych przed laty przez zespół UTDF w formule secret location, oddającym hołd niezależnym imprezom rave.

Zespół podkreśla, że inicjatywa nie mogłaby istnieć, gdyby nie ich ultrasi, czyli wierna, lojalna i zaangażowana publiczność, która razem z nimi od lat tworzy wielką wspólnotę festiwalu.  Poza działalnością muzyczną, ekipa UTDF angażuje się w liczne akcje społeczne, projekty międzynarodowe, tworzy spójne z wyznawanymi wartościami murale miejskie, organizuje zupełnie niekonwencjonalne wydarzenia charytatywne (Latający Salon Ambientu) czy rozsyła razem z Uczestnikami i Uczestniczkami pocztówki dla Babć i Dziadków. Up To Date Festival mówi głośno i wyraźnie o wpływie człowieka i branży na środowisko – wszystko to za sprawą wdrażania proekologicznych rozwiązań i organizacji międzynarodowej konferencji #DOWEREALLYCARE wierząc, że rozmowa i edukacja to klucz do podejmowania świadomych działań. 

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

Partnerzy

BiałystokPodlaskiePodlaskie

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.