Historia

Przez półtorej dekady zorganizowaliśmy setki wydarzeń pod szyldem Up To Date Festival. Pełni wiary w to, że nie trzeba podążać utartymi schematami ściągnęliśmy do Białegostoku zarówno legendarnych, jak i przesuwających granice gatunkowe, Artystów i Artystki z całego świata – reprezentantów i reprezentantki sceny muzyki elektronicznej, eksperymentalnej, a nawet rapowej. Zorganizowaliśmy wiele znaczących akcji społecznych. Gdyby ponad dekadę temu ktoś nam powiedział, że tak się stanie, to z pewnością zaczęlibyśmy się dławić naszym lokalnym specjałem – sękaczem.

Festiwal Up To Date został powołany do życia w powojskowym kompleksie magazynów przy ul. Węglowej. Między innymi dlatego to miejsce szybko zamieniło się w nieformalne centrum kultury alternatywnej. Z czasem swoje festiwalowe działania przenieśliśmy do parkingów Stadionu Miejskiego w Białymstoku, a chcąc zapewnić festiwalowiczom chwilę wyciszenia, w harmonogram festiwalu na stałe wpisaliśmy Centralny Salon Ambientu. Kolejne lata obfitowały w zmiany i wzbudzały w nas chęć do ciągłego rozwoju: poza przestrzenią stadionu,  eksplorowaliśmy sale Pałacu Branickich, scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej czy outdoorowe, postindustrialne tereny tajemniczego Secret Location.

Nasz festiwal, podobnie jak my, jest pełen kontrastów, humoru i dystansu do otaczającej rzeczywistości. Poszerzając swoje działania i realizując coraz bardziej oryginalne pomysły, od zawsze dążymy do tego, by łączyć nie tylko gatunki muzyczne, ale i pokolenia. Początkowo UTDF był eklektycznym i pionierskim połączeniem światów muzyki elektronicznej, klubowej i rapu. Dziś  wszystkie nasze wydarzenia powstają pod wpływem bardzo przemyślanej, krystalizaującej się przez lata doświadczeń wizji festiwalu muzycznego. Co więcej, opieramy go na dźwiękowej konsekwencji, przenikaniu się światów i perspektyw, które ciężko znaleźć gdzieś indziej. Tworząc festiwal nigdy nie baliśmy się międzygatunkowych podróży czy eksperymentów, a bliski nam od początku ambient zaowocował po latach regularnymi wydarzeniami autorskimi: Salonami Ambientu, Ambient Parkiem czy unoszącym się w powietrzu Latającym Salon Ambientu.

Lata mijają, a my po przeniesieniu się z Węglówki na Stadion w Białymstoku, rozłożeniu dywanów w Pałacu Branickich czy powrocie do korzeni pod formułą Secret Location, wciąż dążymy do uwalniania się od konwenansów i nie bierzemy udziału w wyścigu po headlinerów.

Od roku 2023 zacieśniamy również współpracę z wiodącą prym w branży Climate Tech, białostocką marką Electrum. Za nami wspólna organizacja dwóch Electrum Ambient Parków, międzynarodowa konferencja mówiąca o wpływie człowieka i branży na planetę pt. #DOWEREALLYCARE, która stanowi część konsekwentnie realizowanej strategii proekologicznej, dwie akcje charytatywne pod postacią “Latających Salonów Ambientu” czy liczne burze mózgów prowadzących do rozwinięcia projektu o zdrowiu psychicznym – DWBY. Wszystko po to, by krok za krokiem realizować swoją wizję na temat tego, co znaczy być dziś Up To Date, a rok 2024 rozpocząć partnerstwem tytularnym i stać się oficjalnie: Electrum Up To Date Festival.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

Partnerzy

BiałystokBiałystokPodlaskiebiletomat

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.