Aleja Ambientowa

Festiwal Up To Date słynny jest ze swojej miłości do ambientu. Kształtujemy wizerunek tego gatunku muzycznego z najwyższą starannością. To właśnie w Białymstoku powołaliśmy do życia cykl Salonów Ambientu, czyli jedną z najważniejszych dziś, rodzimych inicjatyw propagujących ten niezwykły gatunek muzyczny. To również tu, w samym sercu Podlasia, z naszej inicjatywy, w jednym z największych miejskich parków powstała Aleja Ambientowa.

Aleja Ambientowa przebiega wzdłuż Parku Konstytucji 3 Maja z kontynuacją w Rezerwacie Las Zwierzyniecki. Jej lokalizacja nie została wybrana przypadkowo. Zależało nam by podkreślić jak ważne jest dla nas miasto Białystok oraz by spacer Aleją Ambientową był niezwykłym przeżyciem, wyciszającym, a także zbliżającym do natury. Nazywając jedną z alejek, w symboliczny sposób nawiązaliśmy łączność między światem kultury, a niezwykłej, dzikiej przyrody. Przez wiele lat naszej działalności sukcesywnie oddawaliśmy hołd i jednej, i drugiej stronie.

Pojawienie się Alei Ambientowej było możliwe dzięki jednogłośnej decyzji Rady Miejskiej Białegostoku. Wierna kopia tabliczki z nazwą alei była przedmiotem charytatywnej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, gdzie została wylicytowana za 2950 zł.

Aleja Ambientowa jest jedyną tego typu i nazwy aleją na świecie. Jesteśmy dumni z bycia ważną częścią tkanki miejskiej Białegostoku. Zapraszamy na spacer Aleją Ambientową przy każdej wizycie w Białymstoku.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.