Pozdro Techno Sound System

Pozdro Techno Sound System został zaprojektowany i wybudowany przez ekipę festiwalu Up To Date. 

Powstał w 2018 roku, w czasie, gdy zainteresowanie muzyką elektroniczną nieustannie rosło i coraz więcej odbiorców znajdowało w niej coś dla siebie, zaś jedno z najważniejszych jej pojęć – „RAVE” – przeniknęło do języka uczestników imprez i wydarzeń muzycznych… nierzadko stając się synonimem wielu węższych pojęć i uboższych zjawisk.

Up To Date Festival od ponad dekady w naturalny sposób buduje zainteresowanie muzyką i kulturą w sposób daleki od najpopularniejszych, komercjalizowanych nurtów. Uważamy bowiem, że nasza kultura jest czymś więcej niż tylko nośnikiem zabawy przy określonej muzyce. 

Mierząc się z zainteresowaniem sceną muzyki elektronicznej, któremu towarzyszy schodzenie na dalszy plan jej ważnych aspektów, zapragnęliśmy przypomnieć to, wokół czego nasza kultura muzyczna była budowana. 

PLUR – Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Wspólnota i Szacunek) – to cztery proste wartości, na fundamentach których wyrosła nasza społeczność. To spuścizna, o której przy natłoku kolejnych muzycznych imprez rzadko kiedy się jeszcze pamięta – imprez, podczas których trudno odczuć esencję tego niezwykłego zjawiska, zaś samo słuchanie i przeżywanie muzyki schodzi na dalszy plan.

„Tęsknota za tym, wokół czego zbierano się w latach 90. minionego stulecia, doprowadziła nas do miejsca, w którym przestajemy obrażać się na rzeczywistość i zmierzamy w kierunku, który uważamy za istotny i wartościowy. Nie narzekamy na stan rzeczy, lecz działamy. Tworzymy coś, co wypełni zarówno miejscówki, jak i serca. Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy jedyny w swoim rodzaju sound system, który, naszym zdaniem, da nam wszystkim możliwość powrotu do idei, które kiedyś nas porwały” – przekonywał Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date Festival, w chwili gdy Pozdro Techno Sound System ujrzał światło dzienne.

Pozdro Techno Sound System został oficjalnie zaprezentowany w Białymstoku podczas pierwszej imprezy z cyklu imprez o tej samej nazwie. 18 i 19 maja w Białymstoku Up To Date Festival zaprezentował dwa muzyczne wydarzenia, które miały stanowić naturalne i symboliczne przedłużenie idei PLUR. Wtedy właśnie muzyka popłynęła z białego sound systemu PTSS.