Up To Date Festival Secret Location startuje za 10 dni. Bez profilu na Facebooku, ale z Wami! Przed nami dwa dni muzyki, kontemplacji, tańca i niezapomnianych chwil.

Tegoroczna edycja festiwalu Up To Date to nowy rozdział w historii wydarzenia. Festiwal nie tylko zmienił swoje daty, ale też przeniósł się do nowej miejscówki, którą wciąż trzyma w tajemnicy. Odkryliśmy za to już wszystkie karty związane z programem muzycznym, strategią ekologiczną obejmującą pierwszą międzynarodową konferencję w Białymstoku. Wisienką na torcie zmian jest niespodziewana strata profilu festiwalu na Facebooku, który utrudnia promocję Up To Date Festival Secret Location, ale nie podcina nam skrzydeł.

Czternasta edycja Up To Date Festival odbędzie się w dniach 23-24.06.2023 roku w Białymstoku. O tym gdzie dokładnie będą mieć miejsca wydarzenia muzyczne publiczność dowie się w specjalnym komunikacie wysłanym tylko do posiadaczy i posiadaczek wejściówek na festiwal. Jest to nawiązanie do korzeni klasycznych rave’ów w formule secret location.

MASZ PYTANIA O SECRET LOCATION? MY MAMY ODPOWIEDZI 📍

Na dwa tygodnie przed wydarzeniem Up To Date Festival stracił swój profil na Facebooku, a wraz z nim główną platformę do komunikacji z publicznością. Było to druzgocące zdarzenie, ale nie wpłynęło na nasze zaangażowanie. Jesteśmy w procesie wyjaśniania sytuacji, mamy nadzieję że do startu festiwalu uda nam się odzyskać profil, ale jesteśmy też realistami – zakładamy, że może to się nie udać. Dlatego zapraszamy Was do naszej grupy Sympatyków Up To Date Festival, gdzie aktualnie kierujemy naszą komunikację

❣️ DOŁĄCZ DO KLUBU SYMPATYKÓW UP TO DATE FESTIVAL ❣️
📸 OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE 📸

Program festiwalu Up To Date Secret Location obejmuje ponad 40 występów artystek i artystów z Polski i ze świata, którzy zaprezentują publiczności zgromadzonej w Białymstoku szerokie spektrum muzyki elektronicznej. Na dwóch scenach usłyszymy różne odmiany techno, głównie oscylujące wokół tych hipnotycznych, głębokich odmian, a także muzykę bassową, electro, ambient oraz eksperymentalną. To nie koniec, gdyż zaproszeni artyści i artystki specjalizują się w muzycznych niespodziankach otwierając publiczność na nieszablonowe dźwięki zmiksowane z melodiami nawet z gatunku muzyki pop. Co jest pewne – każda osoba będzie bawić się wyśmienicie na Up To Date Secret location.

Up To Date Festival Secret Location startuje każdego dnia o godzinie 17:30. Pierwsze osoby, które dotrą na teren festiwalu w dniu 23 czerwca otrzymają prezent: plakat lub zniżkę w sklepie UTDF.

ZOBACZ PEŁEN TIMETABLE UP TO DATE FESTIVAL SECRET LOCATION

Uwaga: Przykro nam poinformować, że na festiwalu nie wystąpi Sedvs. Zastąpi go Janusz Jurga, który wystąpi live.

Up To Date Festival, znany ze swojej wrażliwości na sprawy społeczne, zwrócił w tym roku swoją uwagę w kierunku naszej planety. Skupiliśmy się na wdrażaniu radykalnej, wielopłaszczyznowej strategii mającej na celu zmniejszenie wpływu festiwalu na środowisko naturalne. Nieodłącznym partnerem zmian jest białostocki Climate Tech – grupa Electrum, partner strategiczny festiwalu działający w branży energii odnawialnej, technologii i informacji.

Do programu muzycznego festiwalu Up To Date Festival dołączają dwa panele dyskusyjne zamknięte w formule konferencji noszącej tytuł „DO WE REALLY CARE? #balance #climatetech #responsibility”. Wydarzenie jest częścią wspólnej, proekologicznej strategii Up To Date Festival i firmy Electrum. Motywem przewodnim konferencji jest wspólna refleksja nad funkcjonowaniem podmiotów muzycznych w kontekście dbania o dobrostan planety. Spotkania odbędą się w sobotę 24 czerwca w Nie Teatrze – nowej przestrzeni kultury w Białymstoku.

🌍 ZAPISZ SIĘ DO WYDARZENIA “DO WE REALLY CARE? #balance #climatetech #responsibility” 🌍

Pierwszy panel oscylujący wokół tematyki bezpośredniego wpływu branży muzycznej na środowisko poprowadzi Misia Furtak, piosenkarka i reprezentantka organizacji Music Declares Emergency Poland. W rozmowie wezmą udział Grzegorz Stanisławski – przedstawiciel Electrum Holding, Halvard Müller z teamu organizującego norweski Monument City Festival, Paulina Żaczek z Granko Agency oraz Bartłomiej Arendarski reprezentujący Fraunhofer Institute. 

Druga dyskusja skupi się na analizie nierówności w świecie muzycznym, wynikających między innymi z lokalizacji geograficznej scen. Rozmowę poprowadzi Cezary Chwicewski z Up To Date Festival. Na panelu wypowiedzą się przedstawiciele rozpoznawalnych agencji eventowych oraz bookingowych związanych z europejską sceną muzyki elektronicznej – Clubbing Heritage, Unrush, Setten Agency, Rhytm Buro, Monument oraz Sfora, a także Strategy & Development Director w Electrum Holding – Jacek Popławski. Spotkanie będzie miało miejsce 24 czerwca o godzinie 13:00. w białostockim NieTeatr, nowej przestrzeni kultury w mieście. Efektem spotkania ma być wypracowanie zestawu wytycznych dla podmiotów z branży muzycznej, które pomogą im w dążeniu do neutralności klimatycznej.

Konferencja odbywa się także dzięki współdziałaniu festiwalu Up To Date z norweskim Monument Festival w projekcie wspartym przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Poza konferencją, współpraca dwóch techno gigantów to także wymiana polegająca na współtworzeniu programów organizowanych przez nich festiwali, a w ramach samego Up To Date Festival na zaproszeniu do Białegostoku artystów i artystek z Norwegii i Ukrainy.

PEŁEN PROGRAM FESTIWALU
PIĄTEK/FRIDAY:
ALLG b2b gummi (PL)
Amulador (PT)
Azu Tiwaline (TUN)
Civilistjävel! live (SE)
D-Leria live (IT)
Dynasonic live (PL)
Henrii Havaas* (NO)
Joachim Spieth live (DE)
Keen Distress* live (DE & PL)
Lara Palmer* b2b Aksamit (NO & PL)
Launaea live (CO)
Luigi Tozzi live (IT)
mad miran b2b Glassz (NL & PL)
Moonlight Resort & Spa* live (PL)
Mun Sing live (UK)
Ossia live (UK)
Puce Mary live (DK)
Rhyw (UK & DE)
DJ Slugo (US)
Viels live (IT)
Zenker Brothers (DE)

SOBOTA/SATURDAY:
2 Bad Mice (UK)
Andrea Belfi live (IT)
Antenes b2b Erika (USA)
Bambi Uzi b2b Nova Cheq (PL & UK)
bvdub live (USA)
Chontane b2b Cranz (DE & PL)
Commodo (UK)
Fireground live (IT & DE)
Gosha Savage live (PL)
Igor Glushko* (UA)
Janusz Jurga live (PL)
Mareena b2b Kerrie (DE & IE)
Maria W Horn live (SE)
NFNR live AV (UA)
Surgeon (UK)
Syncøpe live (UA)
Teki Latex (FR)
The Transcendence Orchestra live (GB)
upsammy + Jonathan Castro live AV (NL)
YAC live (PL)

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Partnerem Festiwalu jest Województwo Podlaskie.

Partnerem Strategicznym Up To Date Festival 2023 jest Electrum.

*Współorganizowane z festiwalem Monument w ramach projektu “Co-curating electronic music for Polish and Norwegian music market”. Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 29 800 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy Norweskich i EOG.

Up To Date Festival 2023 SECRET LOCATION
23-24. CZERWCA 2023
SECRET OUTDOOR LOCATION
Białystok, Poland
www.uptodate.pl
Instagram | Facebook | Soundcloud | Youtube | Tik Tok

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

Partnerzy

BiałystokPodlaskiePodlaskie

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.