Nadchodzi Drugi Syberyjski Salon Ambientu

Zapraszamy Was do kolejnej odsłony naszej współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru, które mieści się w ważnej dla nas lokalizacji, przy ul. Węglowej – blisko Węglówki, gdzie odbywały się pierwsze edycje Up To Date Festivalu. 

Tym razem wspólnie z Muzeum odsłonimy przed Wami wielkie przestrzenie niekończących się stepów, gór i wyżyn, gdzie oprócz pięknej i niedostępnej przyrody spotkać możemy jedynie hodowców reniferów mieszkających w jurtach. To południowa Syberia, gdzie już 7 lutego udamy się we wspólną podróż. 

Fot. Muzeum Pamięci Sybiru / Pierwszy Syberyjski Salon Ambientu

Podczas Drugiego Syberyjskiego Salonu Ambientu po raz kolejny odkryjemy fascynującą mieszankę dźwięków, oddających nie tylko grozę, ale i piękno tej “nieludzkiej ziemi”. Kolejne spotkanie zainspirowane zostanie elementami śpiewu gardłowego, któremu często towarzyszą tradycyjne instrumenty muzyczne występujące m.in. w Republice Tuwy.

Tuwińczycy wierzą, że ten rodzaj śpiewu łączy człowieka z mistycyzmem i naturą. Struny głosowe wykorzystywane w ten sposób używane są do dziś na terenie Syberii (i nie tylko), przy akompaniamencie instrumentów takich jak bizanczi, igil czy morin chuur, dając możliwość wydobycia niesamowitych dźwięków i prezentując jednocześnie dźwiękowy obraz bezkresnego stepu i tajgi.

LINE UP:

Gaap Kvlt LIVE
Soundcloud

Dtekk DJ set
Soundcloud

Na specjalny występ zaprosiliśmy tajemniczą postać w kapturze – Gaap Kvlt, która dzięki zgłębieniu drogi Tuwińczyków zabierze Was w podróż pośród pośród fabrycznych pustostanów Detroit, przestrzeni Syberii i zagłębi klubowych Berlina. Towarzyszyć mu będzie Dtekk, pomysłodawca cyklu „Salon Ambientu”, który otworzy ten wieczór DJ setem.

Limitowana ilość biletów dostępna na stronie Muzeum Pamięci Sybiru.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

Partnerzy

BiałystokBiałystokPodlaskiebiletomat

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.