MURALOVE BAJKI PEŁNE DOBRA

AUDIOBOOKI, KTÓRE POMAGAJĄ DZIECIOM OSWOIĆ TRUDNE TEMATY

Up To Date Festival, Wydawnictwo Papierowy Motyl, siedmiu autorów i autorek bajek oraz Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku prezentują „Muralove Bajki Pełne Dobra”. Każde dziecko zasługuje na to, by nie czuć strachu przed szpitalem i uzyskać
wsparcie w oswojeniu się z chorobami, które mogą dotknąć człowieka niezależnie od wieku. Dzięki audiobookom, które traktują o problemach m.in. chemioterapii czy niepełnosprawności, oprócz czystej rozrywki, dzieci otrzymują także możliwość zapoznania się z trudnymi tematami. Przedstawiamy Wam pierwszą bajkę zamkniętą w uniwersum Doktora Misia, głównej postaci muralu zdobiącego fasadę UDSK w Białymstoku. A to dopiero początek!

Wiosną 2022 r. ekipa Up To Date Festivalu po raz kolejny postanowiła zmienić coś w Białymstoku. Po miesiącach pracy i przy wsparciu lokalnych firm i samorządu, fasadę UDSK ozdobił nowy mural, na którym pojawiły się ilustracje Anny Detner: Doktor Miś, Pszczółka, Krokodyl, Świnka, Lis, Hipopotam i Żabka. Każde ze zwierząt cierpi z powodu jakiejś choroby. Mural powstały w ramach akcji #dontworrybeyourself i miał za zadanie zwrócenia uwagi na to, że już od najmłodszych lat w umyśle dzieci mogą pojawić się trudne doświadczenia związane ze szpitalem: rozłąka z rodzicami, wielomiesięczne terapie, operacje czy przyjmowane leki. Akcja pokazała jednak, że prosty obraz może sprawić, że przestrzeń staje się bardziej przyjazna i otwiera możliwość nawiązania dialogu z najmłodszymi.

Na tym jednak się nie skończyło. Postanowiono pójść dalej i ożywić zwierzęta. Siedmiu autorów i autorek przyjęło zaproszenie Up To Date Festivalu i napisało bajki o każdym z nich. Każda poruszająca inny temat związany z pobytem w szpitalu. Marika Krajniewska, Tomasz Samojlik, Maciej Lasota, Barbara Supeł, Agnieszka Suchowierska, Celina Zubrycka i Malika Tomkiel napisali opowiadania ukazujące zupełnie inne oblicze szpitala. Poszukiwali odpowiedzi: Czy cierpiąca na raka Świnka może być szczęśliwa i zostać piratką? Kto powiedział, że jeżdżący na wózku Lisek nie będzie superwyścigówką? Czy kroplówka może zabierać w podróż do świata marzeń?

Siedem wyjątkowych historii, a w każdej nad losem zwierzęcych pacjentów czuwa Doktor Miś i Pielęgniarka Sowa. Posłuchajcie: bez względu na to czy jesteście duzi czy mali i bez względu na to czy leżycie w szpitalu czy nie. 

Jako pierwszą z cyklu “Muralove Bajki Pełne Dobra” poznajcie historię Świnki Małgosi i bandy piratów autorstwa Mariki Krajniewskiej. Słuchajcie i czekajcie na więcej. W styczniu zabierzemy Was w świat kolejnych zwierząt i ich przygód. 

Posłuchajcie bajki i nie zapomnijcie puścić jej najmłodszym:

Dziękujemy firmie Lewiatan Podlasie, za to, że po raz kolejny zdecydowali się wesprzeć akcję.

Bez ich zaangażowania nagranie audiobooków byłoby niemożliwe. Dziękujemy Autorom i Autorkom oraz Marice Krajniewskiej, że wspólnie z Up To Date Festivalem podjęła się pracy nad bajkami.

Partnerami akcji #dontworrybeyourself są: Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, Lewiatan Podlasie, Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A, Electrum, White Bits, Wydawnictwo Papierowy Motyl.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.