IMMERSIONS: Hybrydowe warsztaty z produkcji muzyki elektronicznej z Michałem Wolskim

Dołącz do nas na BEZPŁATNYM, muzycznym wydarzeniu warsztatowym projektu IMMERSIONS otwartym dla publiczności. UWAGA! Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

ZAPISY > zarejestruj się na darmowe warsztaty w Białymstoku!

INFORMACJA
DATA: 31.01.2024
CZAS: 6-8 pm (CET)
MIEJSCE: Project New HopeKardynała Wyszyńskiego 6a lok. 07, 15-888 Białystok
JĘZYK: ENGLISH
Max. liczba uczestników (w Białymstoku): 15
Koszt: FREE

WPROWADZENIE DO ŚWIATA SYSTEMÓW MODULARNYCH

Jak odnaleźć się w złożonym świecie syntezatorów modularnych? Jak łączyć poszczególne elementy systemu modularnego, aby ożywić muzyczną substancję pełną ruchu i nieprzewidywalności? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas spotkania mającego na celu wyjaśnienie i usystematyzowanie zasad rządzących tym dzikim światem tajemniczych maszyn i idei. Podczas warsztatów poznamy podstawowe pojęcia, które doprowadzą nas do złożonych i abstrakcyjnych rezultatów.

Warsztaty to najpierw około 60 minut transmitowanej na żywo prezentacji prowadzonej przez artystę z Wilna (Litwa) do trzech miast w całej Europie. Sesja Q&A, która nastąpi po prezentacji, umożliwi łącznie 60 uczestnikom zgromadzonym na warsztatach w lokalnych miejscówkach w Wilnie, Białymstoku, Oslo i Porto interakcję z artystą. Da im to również szansę na połączenie w usieciowanej, europejskiej społeczności muzycznej, bez opuszczania ich miejsca zamieszkania.

Fot. Krzysztof Karpiński

O IMMERSIONS

Projekt IMMERSIONS jest wspólnym przedsięwzięciem czterech europejskich partnerów finansowanym z programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej, mającym na celu promocję europejskiej muzyki elektronicznej na peryferiach kultury. Organizując hybrydowe wydarzenia muzyczne i działania edukacyjne w zakresie muzyki elektronicznej, projekt stara się połączyć miejsca w różnych lokalizacjach europejskich, wspierając integrację, rozwój zawodowy i wzbogacanie kultury.

O Michale Wolskim

Twórca skupiony na głębokich, bogatych w szczegóły i niestroniących od eksperymentów odmianach muzyki elektronicznej, ze szczególnym naciskiem na techno i ambient. Związany z uznanymi na świecie wytwórniami płytowymi.

Michał Wolski tworzy zarówno solowo, jak i w projektach kooperacyjnych. W swojej aktywności artystycznej korzysta z technik opartych na głębokich eksperymentach z materią dźwiękową, włącznie z pracą z systemami modularnymi. Wolski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie przedstawicieli polskiej sceny muzyki techno.

Twórczość Michała Wolskiego zasila katalogi takich wydawnictw, jak Nonplus Rec., Eerie Rec., Semantica Rec., Southern Lights Rec., Monday Off Rec., International Day Off Rec., Mnestic Rec., Technosoul, Recognition Rec., Kynant Rec., Qeone Rec., BAHN Rec, Oslated Rec., Inpureform Rec., Blank Slate Rec., Lost In Ether Rec., Silent Season Rec. itd.

Prezentował swoją muzykę, koncertując w czasie festiwali w Polsce (m.in. Unsound, Tauron Nowa Muzyka, Up To Date Festival, Warsaw Music Week, Audioriver, Warsaw Electronic Festival, Soundrive, Instytut Festival itd.), jak również za granicą (Chiny, Hiszpania, Holandia, Litwa, Niemcy, Portugalia, Stany Zjednoczone, Ukraina, Węgry), a także w czasie niezliczonych wydarzeń kulturalnych w klubach muzycznych oraz instytucjach kultury. Jego występy były również wielokrotnie transmitowane online, w formie setów DJ-skich i live actów.

Dziennikarz i wydawca. Od 2010 roku nieprzerwanie związany z radiem. Autor audycji radiowej poświęconej muzyce elektronicznej – “Synteza FM” – nadawanej na falach Radio Kampus. Współtwórca duetów: Moonlight Resort & Spa (wraz z Cafe de la Jungle), Mech (wraz z Mateuszem Wysockim) oraz z Grzegorzem Bojankiem. Wszystkie te projekty skupiają się na głębokich poszukiwaniach na styku muzyki techno i ambient.

Michał Wolski pracuje również jako specjalista w dziedzinie masteringu audio oraz jako nauczyciel produkcji muzycznej.

Fot. Karola Perczynska

FACEBOOK

SOUNDCLOUND

INSTAGRAM

***

ORGANIZATORZY: FOMO_/ UTDF/ Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne (Białystok, Polska), Monument (Oslo, Norwegia), Gare/ Buzio Dancarino (Porto, Portugalia), Kablys Club/ UAB Novista (Wilno, Litwa)

ZAPISZ SIĘ TERAZ!

***
Zwróć uwagę, że wydarzenie może zostać sfilmowane lub sfotografowane, a zdjęcia z Twoim wizerunkiem mogą zostać przesłane do mediów społecznościowych (lub innych) projektu IMMERSIONS i tworzących projekt partnerów.

***
Finansowany przez Unię Europejską.
Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani organ przyznający pomoc nie mogą być za nie pociągnięte do odpowiedzialności.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

Partnerzy

BiałystokBiałystokPodlaskiebiletomat

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.