Festiwal Up To Date i Wydawnictwo Papierowy Motyl prezentują wszystkie audiobooki z serii “Muralove Bajki Pełne Dobra”.

Każde dziecko zasługuje na to, by nie czuć strachu przed szpitalem i uzyskać wsparcie w chorobie, które mogą dotknąć człowieka niezależnie od wieku. Dzięki baśniowym audiobookom, które traktują o problemach m.in. chemioterapii czy niepełnosprawności, oprócz czystej rozrywki, dzieci otrzymują możliwość zapoznania się z trudnymi tematami. „Muralove Bajki Pełne Dobra” to wspólny projekt festiwalu Up To Date, Wydawnictwa Papierowy Motyl oraz Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Cała seria bajek dostępna jest już na naszym YT:

Wiosną 2022 r. po raz kolejny postanowiliśmy zmienić coś w Białymstoku. Po miesiącach pracy i przy wsparciu lokalnych firm i samorządu, fasadę UDSK ozdobił nowy mural, na którym pojawiły się ilustracje Anny Detner: Doktor Miś, Pszczółka, Krokodyl, Świnka, Lis, Hipopotam i Żabka. Każde ze zwierząt cierpi z powodu jakiejś choroby. Na tym jednak się nie skończyło. Postanowiliśmy pójść dalej i ożywić zwierzęta. Siedmiu autorów i autorek przyjęło nasze zaproszenie i napisało bajki o każdym ze zwierząt. Każda poruszająca inny temat związany z pobytem w szpitalu.

Bajki stworzyli: 

Marika Krajniewska: Świnka Małgosia i banda piratów
Tomasz Samojlik: Doktor Misio i pracowity dzień w szpitalu
Maciej Lasota: Hipopotam Krzysiek. Kropla fantazji
Barbara Supeł: Żabka Marysia w baśniowym zamku
Agnieszka Suchowierska: Pszczółka Zuza Mrużyoczka
Celina Zubrycka: Krokodylek Stefanek. Zabawa w parku
Malika Tomkiel: Lisek Tadzik i trzeci dzień tygodnia

Głosu użyczyli:

Marika Krajniewska, Aleksandra Maj, Marcin Tomkiel, Anna Matusiak


Każda z bajek ukazała zupełnie inne oblicze szpitala, a nasi autorzy poszukiwali odpowiedzi na pytania: Czy cierpiąca na raka Świnka może być szczęśliwa i zostać piratką? Kto powiedział, że jeżdżący na wózku Lisek nie będzie superwyścigówką? Czy kroplówka może zabierać w podróż do świata marzeń? 

Siedem wyjątkowych historii, a w każdej nad losem zwierzęcych pacjentów czuwa Doktor Miś i Pielęgniarka Sowa. Posłuchajcie: bez względu na to czy jesteście duzi czy mali i bez względu na to czy leżycie w szpitalu czy nie. 

Bajki i uniwersum bohaterów nie powstałyby jednak gdyby nie mural, który powstały w ramach akcji #dontworrybeyourself i miał zwrócić uwagę na to, że już od najmłodszych lat w umyśle dzieci mogą pojawić się trudne doświadczenia związane ze szpitalem: rozłąka z rodzicami, wielomiesięczne terapie, operacje czy przyjmowanie leków. Akcja pokazuje, jak prosty obraz może sprawić, że przestrzeń staje się bardziej przyjazna i otwierać możliwość nawiązania dialogu z najmłodszymi.

Już niebawem bajki znajdziecie również na platformie empik.go czy Audioteka. Do usłyszenia!

Partnerami akcji #dontworrybeyourself są: Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, Lewiatan Podlasie, Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A Electrum, White Bits, Wydawnictwo Papierowy Motyl.