Festiwal Up To Date i Wydawnictwo Papierowy Motyl prezentują wszystkie audiobooki z serii “Muralove Bajki Pełne Dobra”.

Każde dziecko zasługuje na to, by nie czuć strachu przed szpitalem i uzyskać wsparcie w chorobie, które mogą dotknąć człowieka niezależnie od wieku. Dzięki baśniowym audiobookom, które traktują o problemach m.in. chemioterapii czy niepełnosprawności, oprócz czystej rozrywki, dzieci otrzymują możliwość zapoznania się z trudnymi tematami. „Muralove Bajki Pełne Dobra” to wspólny projekt festiwalu Up To Date, Wydawnictwa Papierowy Motyl oraz Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Cała seria bajek dostępna jest już na naszym YT:

Wiosną 2022 r. po raz kolejny postanowiliśmy zmienić coś w Białymstoku. Po miesiącach pracy i przy wsparciu lokalnych firm i samorządu, fasadę UDSK ozdobił nowy mural, na którym pojawiły się ilustracje Anny Detner: Doktor Miś, Pszczółka, Krokodyl, Świnka, Lis, Hipopotam i Żabka. Każde ze zwierząt cierpi z powodu jakiejś choroby. Na tym jednak się nie skończyło. Postanowiliśmy pójść dalej i ożywić zwierzęta. Siedmiu autorów i autorek przyjęło nasze zaproszenie i napisało bajki o każdym ze zwierząt. Każda poruszająca inny temat związany z pobytem w szpitalu.

Bajki stworzyli: 

Marika Krajniewska: Świnka Małgosia i banda piratów
Tomasz Samojlik: Doktor Misio i pracowity dzień w szpitalu
Maciej Lasota: Hipopotam Krzysiek. Kropla fantazji
Barbara Supeł: Żabka Marysia w baśniowym zamku
Agnieszka Suchowierska: Pszczółka Zuza Mrużyoczka
Celina Zubrycka: Krokodylek Stefanek. Zabawa w parku
Malika Tomkiel: Lisek Tadzik i trzeci dzień tygodnia

Głosu użyczyli:

Marika Krajniewska, Aleksandra Maj, Marcin Tomkiel, Anna Matusiak


Każda z bajek ukazała zupełnie inne oblicze szpitala, a nasi autorzy poszukiwali odpowiedzi na pytania: Czy cierpiąca na raka Świnka może być szczęśliwa i zostać piratką? Kto powiedział, że jeżdżący na wózku Lisek nie będzie superwyścigówką? Czy kroplówka może zabierać w podróż do świata marzeń? 

Siedem wyjątkowych historii, a w każdej nad losem zwierzęcych pacjentów czuwa Doktor Miś i Pielęgniarka Sowa. Posłuchajcie: bez względu na to czy jesteście duzi czy mali i bez względu na to czy leżycie w szpitalu czy nie. 

Bajki i uniwersum bohaterów nie powstałyby jednak gdyby nie mural, który powstały w ramach akcji #dontworrybeyourself i miał zwrócić uwagę na to, że już od najmłodszych lat w umyśle dzieci mogą pojawić się trudne doświadczenia związane ze szpitalem: rozłąka z rodzicami, wielomiesięczne terapie, operacje czy przyjmowanie leków. Akcja pokazuje, jak prosty obraz może sprawić, że przestrzeń staje się bardziej przyjazna i otwierać możliwość nawiązania dialogu z najmłodszymi.

Już niebawem bajki znajdziecie również na platformie empik.go czy Audioteka. Do usłyszenia!

Partnerami akcji #dontworrybeyourself są: Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, Lewiatan Podlasie, Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A Electrum, White Bits, Wydawnictwo Papierowy Motyl.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

Partnerzy

BiałystokPodlaskiePodlaskie

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.