Druga bajka z serii: Muralove bajki pełne dobra!

„Hipopotam Krzysiek: kropla fantazji” 

Hipopotamowi Krzyśkowi pobyt w szpitalu dłuży się o wiele bardziej niż innym pacjentom. Zwierzak nie wie, kiedy wróci do domu, więc z dnia na dzień jest coraz bardziej smutny. Na szczęście z pomocą przychodzi Doktor Miś, który nawet na smutek znajdzie lekarstwo. – tak o swojej bajce opowiada autor, Maciej Lasota

Nie zapominajmy, że Up To Date Festival, to też seria działań Pogotowia Kulturalno Społecznego, które tym razem realizujemy w duchu #dontworrybeyourself. Dziś, przedstawiamy Wam drugą (z siedmiu) bajkę z serii „Muralove bajki pełne dobra”. Pamiętacie nasz mural na UDSK? Zwierzęta ożyły i mówią ludzkim głosem, a wszystko po to, by złagodzić trudne skojarzenia związane z pobytem w szpitalu. Siedmiu autorów i autorek stworzyły postacie, które zabiorą Was w świat… szpitalnych realiów, ale nie martwcie się: z pomocą zawsze przychodzi Doktor Miś. W tym świecie problemy ze zdrowiem, personel, rozłąka z rodzicami nie stanowią przeszkody: to podróż bohaterów.

Włączcie najmłodszym i sobie. Posłuchajcie audiobooków, które nie mogłyby powstać, gdyby nie nasi partnerzy i Wydawnictwo Papierowy Motyl. 

Dziękujemy firmie Lewiatan Podlasie, za to, że po raz kolejny zdecydowali się wesprzeć akcję. Bez ich zaangażowania nagranie audiobooków byłoby niemożliwe. Dziękujemy Autorom i Autorkom oraz Marice Krajniewskiej, że wspólnie z Up To Date Festivalem podjęła się pracy nad bajkami. Partnerami akcji #dontworrybeyourself są: Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, Lewiatan Podlasie, Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A Electrum, White Bits, Wydawnictwo Papierowy Motyl.