#dontworrybeyourself, czyli wspólnie powiedzmy: “kiś ogórki nie emocje”

Dla ludzi o wielkim i otwartym sercu – od ludzi z wielkim i otwartym sercem. Odsłaniamy przed Wami intro naszych nadchodzących działań pod szyldem akcji #dontworrybeyourself, którą zapoczątkowaliśmy parę lat temu, ale to właśnie teraz chcemy mówić o emocjach i zdrowiu psychicznym ze zdwojoną siłą. Robimy to wspólnie z naszym partnerem Electrum, bo nam zależy.

To prawda, że o tzw. mental health, życiu w bliskości z innymi osobami i oswajaniu się z wielobarwnością emocji mówi się obecnie coraz głośniej. Będąc świadomi tego, jak ważną rolę odgrywa psychika w życiu każdego z nas, ale i umiejętność wyrażania swoich emocji, od kilku lat staramy się szerzyć świadomość na temat zdrowia psychicznego. Na początku delikatnie pokazywaliśmy to w naszej komunikacji, a później rozwinęliśmy nasze działania  malując mural na Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku oraz wydając serię audiobooków o działaniu terapeutycznym. 

Są jednak tematy, które z racji swojej wagi, nie powinny się kończyć. Człowiek, prosta istota, zdecydowanie lepiej wzrasta wśród innych, co potwierdzają badania, które prześledził dla Was inicjator i twórca kreatywny akcji #dontworrybeyourself Cezary Chwicewski. Jesteśmy pewni, że wraz z trakcie działań DWBY będziemy o jego researchu opowiadać. Czasem z powietrza, a czasem zza biurka… Chcąc być blisko drugiego człowieka, już dwukrotnie wznieśliśmy w powietrze nasz charytatywny, Latający Salon Ambientu, by zbierać na szczytny cel, a dziś otwieramy się przed Wami w pełni i mówimy:

Tak, my też byliśmy/jesteśmy w terapii, ale jesteśmy i działamy tu dla Was. W świecie, który stawia na indywidualizm my chcemy postawić na community i bycie razem.

Wiele osób z zespołu UTDF nie ukrywa tego, że jest w procesie terapeutycznym. Nie mówilibyśmy o tym, gdybyśmy sami nie mieli na swoim koncie szeregu przeżyć i przemyśleń. Jesteśmy wspólnotą festiwalu: każdego dnia pracujemy nad tym, by nasz zespół był blisko siebie (mimo rozsiania po całej Polsce, a nawet świecie) i grał ze sobą w otwarte, czasem niełatwe, karty. O tym jest nasz festiwal. Wiemy, że jest to pewien rodzaj odsłonięcia się, ale chcemy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami.

Przerywnik: Cezary przesyła dla Was badania.

Wspólnie? Czujemy, że po pracy, którą włożyliśmy w nasz własny, głęboki proces zmian, jesteśmy gotowi, by pokazać plany, które mamy dla Was na rok 2024 i 2025. Z każdym dniem hasło „Kiś ogórki, nie emocje”, które stworzyła nasza Malika, nabiera większego sensu, bo jeśli coś może być pyszne, to z pewnością nie jest to zakiszona w sobie złość, smutek czy rozgoryczenie.

Do naszej akcji zaprosiliśmy w tym roku ludzi ze sceny klubowej, specjalistów i osoby aktywistyczne, ale najważniejsi w tej akcji jesteście… Wy. Obejrzyjcie rolkę i zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was na najbliższy czas:

❤️ ROLKA O DZIAŁANIACH #DONTWORRYBEYOURSELF ❤️

Już teraz:

– zapraszamy Was na konferencję „DOWEREALLYCARE”, której tematyka oscylować będzie dookoła zdrowia psychicznego, a wstęp na konferencję jest w pełni darmowy. Widzimy się 31 maja i 1 czerwca w Nie Teatrze w Białymstoku;
– od dziś, w każdą środę (aż do jesieni), w naszych social mediach będziemy dostarczać Wam treści związanych z #dontworrybeyourself, więc śledźcie nasze IG i FB;
–  na naszym festiwalu Electrum Up To Date przywitamy Was nie szampanem, a… ogórkiem…


oraz…

akcję #dontworrybeyourself otwieramy TRZECIM LATAJĄCYM SALONEM AMBIENTU, który wzniesie się w powietrze już 30 maja (o świcie przed rozpoczęciem naszego festiwalu). Czy może być jeszcze lepiej? Tak! Zbieramy na Rodzinny Dom Dziecka, więc bądźcie hojni! Ten cel jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ wierzymy, że dbanie o swój dobrostan i zdrowie psychiczne warto zacząć od najmłodszych lat.

Zrzutka: https://zrzutka.pl/3salon


Akcja #dontworrybeyourself nie mogłaby się wydarzyć gdyby nie nasza współpraca z partnerem tytularnym festiwalu: Electrum za którą stoją wspaniali i otwarci ludzie, którzym przyświecają podobne wartości. Wierzymy, że razem możemy więcej, ale by mówić na głos o zdrowiu psychicznym i wadze emocji w ludzkim życiu, potrzebujemy y każdego z Was. Rośnijmy jak drzewa, wspólnie, w imię hasła razem zdrowiej!

Otwórzcie serducha i zapraszamy Was do śledzenia naszych działań pod szyldem #dontworrybeyourself. Za nami (i przed nami) ogrom pracy, która nigdy się nie kończy. 🙂

Ekipa UTDF

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.