Don’t worry be yourself

KIŚ OGÓRKI NIE EMOCJE

Akcję #dontworrybeyourself rozpoczęliśmy 2019 w roku, gdy o zdrowiu psychicznym w przestrzeni publicznej mówiło się jeszcze bardzo niewiele. W szczególności w środowisku muzycznym był to temat mocno unikany, mimo że jego charakterystyka wielopłaszczyznowo wpływa na dobrostan człowieka. Częste niedobory snu, wyczerpujące podróże, dużo różnorodnych emocji od stresu po euforię to nasza codzienność. Dlatego realizujemy swoje pasje z wielkim zaangażowaniem, jednocześnie będąc świadomymi jak dużych nakładów energii one potrzebują.

Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne jest podstawą zdrowego funkcjonowania i rozwoju. Dla nas przekłada się to na lepsze organizowanie festiwalu Up To Date – zarówno w wewnętrznie, jak i na zewnątrz, dla Was. Dzięki temu wychodzimy z akcją #dontworrybeyourself szerzej tworząc szereg aktywności nie związanych bezpośrednio z muzyką, ale mających na celu popularyzację otwartych rozmów na temat emocji.

Projekty #dontworrybeyourself:
– akcja “Wyślij Pocztówkę Do Babci”,
– organizacja wystawy Karoliny Balcer poświęconej zdrowiu psychicznemu,
Pierwszy Latający Salon Ambientu,
świeżo odmalowany mural na Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku ,
– stworzenie serii terapeutycznych audiobooków pt. Muralove Bajki Pełne Dobra.


Kiś ogórki, nie emocje! Jeśli chcesz lepiej poznać siebie, to konfrontuj się z własnymi uczuciami. O emocjach warto mówić, gdyż wskazują nam kierunki działania i uczą stawiania osobistych granic.


Pamiętaj, to co czujesz jest ok, masz prawo mówić o swoich emocjach, a jeśli potrzebujesz pomocy, to powiedz o tym komuś bądź zgłoś się do specjalisty. Możesz również skorzystać z telefonu zaufania np.:

☎️ Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
Bezpłatnie • Całodobowo • 7 dni w tygodniu
800 70 2222
☎️ Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
116 123
Bezpłatnie • Codziennie • 14:00-22:00
☎️Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji
(22) 594 91 00

Środy i czwartki • 17:00-19:00
Znajdź najbliższy Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Pamiętaj, zdrowie psychiczne zasługuje na zaopiekowanie.

Partnerami akcji #dontworrybeyourself są: Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, Lewiatan Podlasie, Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A, Electrum, White Bits, Wydawnictwo Papierowy Motyl.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.