Znamy datę 15. edycji Festiwalu Electrum Up To Date!

Tegoroczna odsłona festiwalu Electrum Up To Date będzie wyjątkową, gdyż wydarzeniem celebrować będziemy piętnastolecie działalności. Na rocznicową odsłonę Electrum Up To Date Festivalu klasycznie zapraszamy do Białegostoku lecz tym razem przywitamy się z Wami na przełomie maja i czerwca. Festiwal kontynuował będzie kierunek mający na celu eksplorację korzeni muzyki elektronicznej oraz wpływu wydarzenia na naszą planetę. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kwadrat-ig-1-1-1024x1024.png

Świętujemy piętnastą rocznicę działalności w nowej dacie, kontynuując procesy zmian rozpoczęte w tym roku. Przyszłoroczna odsłona będzie przypieczętowaniem pozycji Electrum Up To Date Festivalu jako wydarzenia letniego, tym razem otwierającego sezon festiwalowy.

Decyzja o zmianie daty nie była ani spontaniczna, ani łatwa. Przez wiele lat byliśmy festiwalem zamykającym sezon letnich wydarzeń muzycznych. Było to swego rodzaju nie tylko igranie z kaprysami pogody, ale także możliwościami finansowymi naszych sympatyków. Do tej pory były to nasze intuicje. Dziś, dzięki pracy wykonanej przez pracowników Instytutu Socjologii UwB, wiemy, że miały one swoje podstawy. – tak o przeniesieniu festiwalu z jesieni na okres przedwakacyjnymówi Jędrzej Dondziło, Dyrektor Up To Date Festival. 

🌞 Zobacz jak było na Up To Date Festival Secret Location 2023 🌳

Cieszymy się, że decyzja o przeniesieniu daty festiwalu została przyjęta pozytywnie przez publiczność festiwalową, która tłumnie przybyła na Secret Location w czerwcu 2023 roku.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie utdf23_24_06_scena_artysta_krzysztof-karpini%C2%81ski-175-1024x576.jpg
fot. Krzysztof Karpiński

Festiwal zrobił mi zarówno czerwiec, jak i wspaniale nastroił muzycznie na całe wakacje. – w swojej relacji z festiwalu mówiła Agata Ogórek z MusicIs. 

Sympatycy i Sympatyczki festiwalu Up To Date spotkają się z nami, Artystami i Artystkami, w przyszłym roku klasycznie w Białymstoku, w dniach 30.05-02.06.23 (jest to tzw. długi weekend). Oznacza to, że czekają na nas aż cztery dni na Podlasiu, jednej z najpiękniejszych części Polski, wypełnione muzyką elektroniczną oraz spotkaniami, których tematyka oscylować będzie wokół ekologii, sztuki współczesnej czy zdrowia psychicznego. 

Jednym z naszych długofalowych priorytetów jest zmierzanie do dalszej redukcji wpływu festiwalu na środowisko. W tym roku dzięki współpracy z partnerem strategicznym festiwalu, białostockim Climate Tech Electrum, rozpoczynamy realizację wspólnej ekologicznej strategii, która kontynuowana będzie w kolejnych latach. Do dotychczasowych osiągnięć festiwalu w tym zakresie zaliczyć można:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie utdf23_23_06_scena_artysta_krzysztof_karpini%C2%81ski-41-1024x684.jpg
fot. Krzysztof Karpiński

By umilić sobie czas oczekiwania na pierwsze ogłoszenie programowe zachęcamy do sięgnięcia po festiwalową planszówkę “Business Techno The Game” Pierwszy nakład gry wyprzedał się prawie w całości zdobywając serca głównie zagranicznej publiczności i mediów takich jak Mixmag, Resident Advisor czy DJ Mag. Grę aktualnie nabyć można bezpośrednio od festiwalu wysyłając zamówienie na e-mail [email protected] lub w warszawskim SideOne. “Think big. Go global. Be techno.”

Przez 14 lat organizacji samego tylko festiwalu dogłębnie zrozumieliśmy co trzeba robić, by sprostać rosnącym wymaganiom publiczności. Nasze oczekiwania też rosną z roku na rok, więc nie łatwo odpuszczamy tematy, a ciśniemy je aż do krwi tam tylko gdzie się jeszcze da. – mówi Jędrzej Dondziło, Dyrektor Up To Date Festival. 

Zmiany nazwy naszego Facebooka

Na kilka dni przed czerwcową edycją Secret Location z platformy Facebook zniknął stary profil festiwalu zabierając ze sobą 13 lat historii Up To Date Festival. Wielomiesięczne walki o odzyskanie profilu nie przyniosły oczekiwanych skutków. Z tego powodu festiwal na ten moment komunikować się będzie ze swoją facebookową publicznością przez nowy profil FB (zmieniliśmy nazwę profilu Pogotowie Kulturalno Społeczne na nowy profil o nazwie: Up To Date Festival): Up To Date Festival na FB. Zapraszamy również na prężnie działającą grupę Klubu Sympatyków Up To Date Festivalu.

Działania społeczne

W ostatnich latach zainicjowaliśmy również wiele aktywności łączących działalność społeczną z kulturą, które silnie rezonują regionalnie i ogólnopolsko. Na kartach historii zapisały się, między innymi takie przedsięwzięcia jak  „Wyślij pocztówkę do Babci” czy Aleja Ambientowa w Białymstoku. Jedną z nich jest także projekt “Dont Worry Be Yourself”, który skupia się na oswajaniu tematu zdrowia psychicznego oraz otwartej rozmowy na ten temat w świecie muzyki elektronicznej.

💗ZOBACZ JAK POWSTAŁ NOWY MURAL “WYŚLIJ POCZTÓWKĘ DLA BABCI I DZIADKA” 💗

🎈 OBEJRZYJ ZAPIS Z CHARYTATYWNEJ PODRÓŻY BALONEM aka ZOBACZ DRUGI LATAJĄCY SALON AMBIENTU 🎈

W nadchodzących miesiącach szykujemy kolejne akcje zaangażowane społecznie. Obserwujcie nas i działania UTDF!

Electrum Up To Date Festival 2024
30.05-02.06.2024
Białystok, Polska

🌳 DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU  🌳

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

Partnerzy

BiałystokPodlaskiePodlaskie

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.