Jak dojedziesz do Białegostoku? Łatwo.

Białystok leży w północno-wschodniej części Polski, jest stolicą województwa podlaskiego i największym miastem regionu. Dojazd do nas nie powinien sprawić Ci problemu, zwłaszcza jeśli przeczytasz poniższy poradnik! Mało tego, przy okazji swojej podróży masz szansę zasmakować lokalnych przysmaków i poznać piękno otaczającej natury.

POŁĄCZENIA

Do serca Podlasia dojedziesz zarówno autobusem, jak i pociągiem.

Pociąg:

Dzięki połączeniom PKP dotrzesz do Białegostoku bezpośrednio z:

– Warszawy,
– Łodzi*,
– Katowic*,
– Poznania*,
– Wrocławia*
– Krakowa*,
– Trójmiasta*,
– Szczecina*.

* Z każdego z tych miast istnieje również opcja przesiadki. Sprawdź aktualne połączenia PKP, bo może się okazać, że z przesiadką będzie dużo krócej! 🙂

Wiesz, że podróżowanie pociągiem to najprzyjaźniejszy środowisku sposób zmotoryzowanego transportu w Europie? Jadąc z Warszawy do Białegostoku pociągiem, emitujesz tylko 5,2 kg CO2 na pasażera. To ponad 3 razy mniej niż samochód (18,9 kg) i 8 razy mniej niż samolot (45,1 kg).

Autobus: 

  • Bezpośrednio: Warszawa, Łódź i Wrocław (z Łodzi i Wrocławia dostępne są również opcje z przesiadką),
  • Z przesiadką w Warszawie: Poznań, Katowice, Poznań, Trójmiasto, 
  • Z Torunia dojedziesz z przesiadką w Warszawie, Poznaniu bądź Łodzi,
  • Z Krakowa dojedziesz z przesiadką w Warszawie, Katowicach bądź Łodzi.

Jedziesz z zagranicy?

Rekomendujemy połączenia pociągowe – są dużo milsze planecie niż samoloty!

  • Podróż z Berlina, Pragi, Rygi czy Bratysławy będzie najprostsza z przesiadką w Warszawie, 
  • Z Wilna do Białegostoku dojedziesz bezpośrednio.

Jeśli chcesz dotrzeć do nas z Londynu, możesz zdecydować się na wycieczkę busem – zajmie Ci cały dzień, ale z pewnością widoki i przeprawa promem mogą wynagrodzić zmęczenie. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na lot samolotem, rekomendujemy połączenie Londyn – Warszawa, a następnie przesiadkę w bezpośredni pociąg bądź autobus do Białegostoku. Z lotniska Warszawa Modlin i Warszawa Lotnisko Chopina są bezpośrednie autobusy do Białegostoku.

Jeśli decydujesz się na lot z Oslo, Kopenhagi lub Sztokholmu – rekomendujemy połączenie z Warszawą, a następnie przesiadkę w pociąg bądź autobus do Białegostoku. Decydując się na podróż samochodem pamiętaj, że najbardziej ekonomiczną i najbardziej ekologiczną opcją jest zabranie ze sobą znajomych – nie lubimy pustych przebiegów. No i pamiętaj, że mamy bilety grupowe (Sprawdź bilety grupowe), bo w grupie raźniej i można złożyć się na wachę. Kto wie, może po drodze weźmiecie jeszcze ze sobą autostopowiczów? To też jest opcja dojazdu, wtedy przygoda festiwalowa zacznie się zdecydowanie wcześniej.

Poruszanie się po Białymstoku

W Białymstoku nie będziesz mieć problemów z transportem. Komunikacja miejska działa sprawnie i jeździ często, a na terenie miasta znajdziesz hulajnogi i rowery miejskie. My jednak najmocniej zachęcamy do spacerowania – wierzymy, że to najlepszy sposób na odkrywanie najpiękniejszych zakamarków miasta, a w Białymstoku niemal wszędzie dojdziesz pieszo! Choć podobno niektórzy latają balonem… nie wiemy kto? 😉

Obejrzyj nasz Drugi Latający Salon Ambientu i posłuchaj setu od Batanica.

Sponsor Tytularny
Up To Date Festival 2024

Electrum

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.