Resina pres. Speechless

Resina pres. Speechless

Najnowsza odsłona działań Resiny to album “Speechless”, na którym artystka poszerza środki kompozytorskie o warstwę chóralną. Nagrany przez Michała Kupicza i wyprodukowany przez Daniela Rejmera (m. in. Ben Frost, Foals) materiał łączący głos, wiolonczelę, perkusję i elektronikę zebrał znakomite recenzje i zawędrował bardzo wysoko w polskich i zagranicznych podsumowaniach muzycznych roku 2021 (między innymi Gazeta Wyborcza ~ 3. miejsce w kategorii płyta roku,  A Closer Listen ~ 6. miejsce w kategorii The Top 20 Albums of the Year, Polityka/Polifonia ~ 33 płyty roku).

“Nie wiem, ilu muzyków na świecie potrafi połączyć wyobraźnię niczym u młodego Pendereckiego, brutalność i pasję noise-rockowej awangardy oraz wizjonerstwo godne mistrzów muzyki filmowej” – pisał Jędrzej Słodkowski w Gazecie Wyborczej.

Usunięte z klasycznych kontekstów głos i wiolonczela poddawane są elektronicznym manipulacjom, dzięki czemu “Speechless” to amalgamacja noise’u, rocka, ambientu i elementów chóralnych, przechodząca od delikatnego piękna do żarzącego się podskórnie zagrożenia, od pulsującego minimalizmu do nieposkromionych wybuchów. “Speechless” ewoluuje wokół idei poszukiwania bardziej eksperymentalnych, czasem prymitywnych sposobów wydobywania dźwięku za pomocą głosu, a także myślenia o tych, którym odmawia się prawa głosu, oraz eksploracji napięcia pomiędzy tym co fizyczne/biologiczne a tym co elektroniczne.

“Music that highlights the potential for unity in humankind as well as the danger of repeating history” – Resident Advisor.

Podczas Up To Date Resina wystąpi w towarzystwie Chóru 441Hz (dyr. Anna Wilczewska) oraz perkusisty Mateusza Rychlickiego.

W Sieci

Partner Strategiczny
Up To Date Festival 2023

Electrum

Partnerzy

BiałystokPodlaskiePodlaskie

NEWSLETTER

Zapisując się do społeczności Up To Date zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem działalnością Stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne, formalnego organizatora Up To Date Festival. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne w Białymstoku z siedzibą przy ul. Słonimskiej 24/46, 15-028 Białystok, NIP: 9661946463, REGON: 200139520). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz w polityce prywatności.