Dirk Serries

Dirk Serries

Jest kuratorem wytwórni A New Wave Of Jazz, a także uznanym artystą dźwiękowym. Ten belgijski twórca od ponad 30 lat eksperymentuje z muzyką z pogranicza awangardy, industrialu, eksperymentu i ambientu. Swoje dzieła – w latach 1984-2007 – publikował pod pseudonimem vidnaObmana. Późniejsze projekty, takie jak Fear Falls Burning i jego seria Microphonics, sprawiły, że współpracował z takimi postaciami sceny jak Steven Wilson, Justin K. Broadrick, Cult Of Luna czy Steve Roach.

W październiku 2013 roku Dirk Serries ponownie uruchomił swoje klasyczne, ambientowe brzmienie Vidna Obmana z połowy lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych. W przeciwieństwie
do jego oryginalnej muzyki opartej głównie na syntezatorach, ta ambientowa muzyka jest zbudowana z brzmień gitary elektrycznej. Muzyka tworzona przez DS wypływa dźwiękowej czystości, rozmycia harmonii i organicznych faktur, które spowalniają czas do fazy transcendencji.

Ten koncert to powrót legendy ambientu do Białegostoku. Vidna Obmana, Microphonics, Fear Falls Burning, YODOK III – nieważne w jak wielu projektach bierze udział, w każdym tworzy ponadczasową muzykę. I robi to nieprzerwanie od wczesnych lat osiemdziesiątych.

W Sieci